[email protected]

Kapadokya Ihlara Vadisi Turu 1 Gece 2 Gün

Kapadokya

Güzel Atlar Diyarı Kapadokya Turu Avantallı Fiyatlar İle Siz Değerli Misafirlerimizi Bekliyor..

0

3 Gün 2 Gece

-

1 Şehir

22:00

Otobüs

Var

Kapadokya Ihlara Vadisi Turu

 

GEZİLECEK GÖRÜLECEK YERLER

Göreme
Kızılırmak Nehri
Peri Bacaları
Çavuşin
Avanos
Paşabağ
Üç Güzeller Panoramik
Hayal Vadisi
Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Derinkuyu Yeraltı Şehri
Güvercinlik Vadisi
Aşk Vadisi
Çömlek Atölyesi
Tuz Gölü
Onyx Değerli Taş Atölyesi
Gece Yolculuğu
Gün 1

Konaklama: Gece Yolculuğu. Bu gece otel konaklaması yoktur.

1.Gün - GECE YOLCULUĞU

19:30 Incirli (Dilek Pastanesi Onu)
20:00 Mecidiyeköy (Mado Onu)
20.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı
20:40 Kartal Köprüsü (Ankara İstikameti)
20:45 Pendik Köprüsü (Ankara İstikameti)
21:00 Çayirova Mc Donald's Onu
21:10 Gebze Center (Aytemiz Petrol Onu)
21:40 İzmit Halk Evi
22:25 Sakarya Otogar Kavşağı (Total Petrol Onu)

Belirlenen noktalardan siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra Kapadokya Turu için gece yolculuğuna başlıyoruz.

Gece Yolculuğu. Bu gece otel konaklaması yoktur. Otel Detaylarını Görüntüle
Balon Seyir – Çanak Çömlek Atölyesi – Atv Turu – Dervent Vadisi
Gün 2

Konaklama: 4* VE 5* BÖLGE OTELLERİ

Kahvaltı: Bölge Restaurantlarında Alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Bölge Restaurantlarında Alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Balon Seyir – Çanak Çömlek Atölyesi – Atv Turu – Dervent Vadisi – Üçgüzeller Panoromik – Uçhisar Güvercinlik VadisiGece yolculuğumuzun ardından Kapadokya turu sabahın erken saatlerinde Balonların havalanmasıyla birlikte Aşk Vadisine giderek gündoğumu eşliğinde balonların havada oluşturduğu muhteşem görüntüyü izliyoruz. (Ekstra) Bu muhteşem atmosfer eşliğinde unutulmaz fotoğraflar çekerek bu anı ölümsüzleştirebilirsiniz. Balon Seyir turumuzun ardından Çanak Çömlek Atölyesine gidiyoruz. Burada Ustamız bizlere eski dönemde çömlek yapımını anlatıp, gösterdikten sonra misafirlerimizden içerisinden birini seçerek eğlenceli anlatımı ile çömlek yaptırmaya çalışacaktır. Ardından ustamızdan ürünler hakkında bilgi aldıktan sonra alışverişlerimiz için zaman veriyoruz. Burada çömlek ürünleri ve hediyelik eşya alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alışverişlerimizin ardından otobüsümüze binerek Kapadokya’nın eğlenceli aktivitelerinden biri olan Atv turu için dileyen misafirlerimizi Atv turu yapacakları alana bırakıyoruz. (Ekstra) Yaklaşık 45 dakika sürecek Atv turuna katılmayan misafirlerimiz ile bölgede fotoğraf ve çay-kahve molası veriyoruz. Zamanımızın bitimiyle Atv turundan dönen misafirlerimizi alarak Hayal Vadisi olarakta bilinen Dervent Vadisi’ne geçiyoruz. Buraya Hayal Vadisi de denilmesinin sebebi Peri Bacalarını hayal gücünüze göre şekillendirmeniz ve varlıklara benzetmenizdir. Rehberimizin dans eden gelin ve damat ile oturan deveye benzeyen Peri Bacalarını gösterdikten sonra kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın bitimiyle otobüsümüze binerek Kapadokya bölgesine has sütle kavrulmuş kabak çekirdeği ve yöresel pek çok çeşidi bulacağınız mağaza ziyareti olacaktır. Burada da kısa bir alışveriş molası verdikten Güvercinlik Vadisi’ne doğru hareket ediyoruz. Nazar ve çömlek ağaçları ile birleşince muhteşem fotoğraflar yakalayabileceğiniz Güvercinlik Vadisi’nden fotoğraf molası veriyoruz. Molamızın ardından öğle yemeğimizi alacağımız restauranta geçiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Onyx Taş Atölyesine hareket ediyoruz. Volkanik bölge olan Kapadokya’dan çıkartılan onyx taşı ve ve farklı derinliklerden çıkartılan yarı değerli ve değerli taşların işlenmesi ve tazgahlardaki yerini alma aşamalarını görebileceğimiz atölye ziyaretimiz ardından dileyen misafirlerimiz için alışveriş molası veriyoruz. Alışverişlerimizi gerçekleştirdikten sonra otobüsümüze binerek otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz akşam yemeği ardından ekstra olarak yöreye özel Türk Gecesi etkinliğine katılabilirler. (Extra)

Türk Gecesi 750 TL: Türk Gecesi etkinliği için rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizin önünden otobüsümüze binerek gecenin yapılacağı Kayadan Oyma Mağara Restaurantımıza hareket ediyoruz. Sınırsız olarak Alkollü – alkolsüz içeceklerin ve mezelerin dahil olduğu gecede Türk yöresini anlatan Kız isteme, Kına, Düğün ve folklor dansları gibi gösterileri izleyeceğiz. Gecenin bitiminde tekrardan otobüsümüze binerek otelimize doğru hareket ediyoruz.

4* VE 5* BÖLGE OTELLERİ Otel Detaylarını Görüntüle
Yer Altı Şehri – Selime Katedrali – Tuz Gölü
Gün 3

Konaklama: Dönüş günüdür. Bu gece otel konaklaması yoktur.

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında ekstra olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Yol güzergahında dinlenme tesisinde alınacaktır. (Ekstra)

Yer Altı Şehri – Selime Katedrali – Tuz Gölü

Kapadokya Turu son gününde otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Yer Altı Şehrine doğru hareket ediyoruz. Gerek yaklaşık 4500 yıllık kullanım geçmişleriyle, gerek mimari özellikleri ve gerekse de kullanım amaçlarıyla hayranlık uyandıran yeraltı şehri gezimizi rehberimiz eşliğinde gerçekleştiriyoruz. Binlerce insanın yaşadığı bu yeratı şehrinin her adımında hayrete kapılacaksınız. Hititler Döneminde yapılan, Roma ve Bizans Dönemlerinde diğer alanlarında oyulmasıyla yeraltı şehrine dönüştürülen, tüf kayalardan oluşan Yeraltı Şehri gezimizi gerçekleştirdikten sonra otobüsümüze binerek Selime Katedrali’ne doğru hareket ediyor. Katedral yapısı, kervan yolu, kiliseleri, peribacaları ve manzarasıyla Kapadokya'ya gelen turistlerin gözdesidir Selime Katedrali. Hitit, Asur, Pers, Roma, Bizans, Danişment, Selçuklu, Karaman ve Osmanlı Devleti'ni yaşamıştır Selime. Bölgede yaşayan Ortodoks inancına sahip insanların, Selime katedralinden ve manastırından çıkacak kararlara kayıtsız şartsız uyması, kilise içerisinde yapmış oldukları haç işaretli anahtar, buranın geçmişteki önemini de ortaya koymaktadır.Selime Kale Manastırının en önemli özelliklerinden biri de bölgedeki din adamlarının yetiştirildiği mekan olmasıdır. Bölgeyle ilgili toplantılar ve askeri üst burada bulunmaktadır. Yine ilk yüksek sesli ayinde Selime Katedralinde yapılmıştır. Selime, Kapadokya'nın en büyük manastırıdır. Kale Manastırı Kilisesi, Kapadokya'daki dini kuruluşların en büyüklerindendir. Selime Katedrali gezimizi gerçekleştirdikten sonra otobüsümüze binerek öğle yemeği molası için Aksaray dinlenme tesislerinde molası veriyoruz, öğle yemeği molamızın ardından otobüsümüze binerek tuz gölüne doğru devam ediyoruz. Tuz gölü Türkiye’ deki en büyük ikinci ve dünyanın en tuzlu 2. gölüdür. Ülkemizin tuz ihtiyacının %70'ini karşılamaktadır. Tuz Gölü'nün ortalama derinliği 50 cm altındadır. Tuz Gölü'nde 85 çeşit kuş türü, 4 tanesi endemik olan 129 böcek türü, 15 memeli ve 38 tane endemik bitki türü yaşamaktadır. Tuz gölü gezimizin ardından Kapadokya Turumuzun sonuna geliyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Dönüş günüdür. Bu gece otel konaklaması yoktur. Otel Detaylarını Görüntüle
 • Gidiş Dönüş Ulaşım
 • 1 Gece Otel Konaklaması
 • Programda Belirtilen Çevre Gezileri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • 1 Sabah Kahvaltısı
 • 1 Akşam Yemeği
 • Sağlık koruma paketi
 • Seyahat Sigortası
 • Turcenneti Güvencesi
 • Kişisel Harcamalar
 • Ekstra Aktiviteler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Balon Turu: 250-300 Euro (Tarihe Göre fiyat değişiklik gösterebilir.)
 • Öğle Yemekleri
 • Türk Gecesi
 • Atv Safari
 • İlk Sabah Kahvaltısı: Dinlenme tesisinde alınacak ekstra ücretli.

Yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz.
İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.
Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Turcenneti sorumlu değildir.
Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı veya Pasaport numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

Turumuz Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve diğer devlet kurumlarının belirlemiş olduğu koltuk kapasitesi ve önlemlere göre gerçekleşecektir. Rezervasyon sırasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. En ön veya en arka gibi özel koltuk seçimi yapılmamaktadır. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar. Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir. Araç içerisindeki koltuk düzeni Turcenneti Turizm Operasyonu tarafından rezervasyon sırası göz önüne alınarak ayarlanmaktadır. Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Turcenneti Turizm sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumlarında ödeme iadesi mümkün değildir. Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır. Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir. Turumuzda mücbir sebeplerden dolayı (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden kesinlikle Turcenneti Turizm sorumlu değildir. Misafirin tazminat hakkı doğmaz. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, rehberlik, çevre geziler vb. haklar geri iade edilemez. Mücbir sebeplerden ötürü otel değişikliği gerektiği durumlarda Turcenneti Turizm otel kalite ve standartları aynı kalmak ve misafire bilgi vermek şartıyla otel değişikliği yapabilir. Acenta tarafından tur yeterli sayıya ulaşamadığı durumlarda, misafire bilgi verilerek misafirin isteğine göre tur bir sonraki tarihe ertelenebilir veya iptal edilebilir. Böyle bir durumda Acenta misafirine iki (1) iş günü öncesinden arama, sms veya e-posta yoluyla bilgi vermekle yükümlüdür. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı doğmaz. Asgari Katılımcı Sayısı 25 Kişi dir. Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir. Konaklamalı turlarda 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez. Ekstra turlar kişi sayısına bağlı olarak gerçekleşir. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Turcenneti Turizm 'in bu durumda bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları dönemlere göre değişebilir. Böyle bir durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında bir çocuk için geçerlidir. Otel konaklamalarında 3 kişilik odalarda 3. Misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

KULLANILACAK ARAÇLAR: Ulaşımlarımız kişi sayısına göre aşağıdaki araç modelleri ile sağlanmaktadır; ,16 Kişilik: Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter , 27 Kişilik: Otokar , Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux , 35 Kişilik: Otokar Sultan Mega , 46 Kişilik: Mercedes Travego / Tourismo & Man Fortuna & Neoplan Tourliner / Cityliner & Mitsubishi Safir , 54 Kişilik: Mercedes Travego / Tourismo & Man Fortuna & Neoplan Tourliner / Cityliner & Mitsubishi Safir

Hareket Saati : 19:00 -
Hareket Saati : 19:30 -
Hareket Saati : 20:00 -
Hareket Saati : 20:30 -
Hareket Saati : 21:00 -
Hareket Saati : 21:05 -
Hareket Saati : 21:20 -
Hareket Saati : 21:30 -
Hareket Saati : 22:00 -
Hareket Saati : 22:45 -

Tur Yorumları

Düzenlenmemiş ve Bağımsız Misafir Yorumları

Kapadokya Aşk Vadisi Peri Bacaları Yeraltı Şehri Turu 1 Gece Konaklama

26 Düzenlenmemiş ve Bağımsız Misafir Yorumları

Güvenilir Müşteri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur ut neque risus. Curabitur vel auctor diam. Integer mattis dictum commodo. Donec consectetur, elit vitae laoreet dignissim, diam elit porttitor tortor, et aliquam libero orci id ex. In dictum bibendum leo eu sollicitudin. Suspendisse non porttitor eros

M. ARSLAN

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur ut neque risus. Curabitur vel auctor diam.

M. TEMİZ

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur ut neque risus. Curabitur vel auctor diam. Integer mattis dictum commodo. Donec consectetur, elit vitae laoreet dignissim, diam elit porttitor tortor, et aliquam libero orci id ex. In dictum bibendum leo eu sollicitudin. Suspendisse non porttitor eros

Doğrulama İşlemi Tamamlandı

Doğrulama için lütfen tıklayınız


Benzer Ürünler